Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

Atatürk Havalimanı Hizmetini Ne Zaman Durduracak?

İstanbul Havalimanı, şehrin kuzey Avrupa yakasında, Karadeniz'e yakın Arnavutköy bölgesinde 76,5 milyon metrekarenin olduğu bir yeri kapsıyor.

 

18 Aralık 2018'de uzmanlar, orta vadeli bir göç prosedürünün rahatsızlıklara neden olabileceği konusunda hemfikirdi.

 

Bu doğrultuda, 1 Ocak 2019'dan itibaren uçuş ve yer idareleri, her yıl yaklaşık 70 milyon yolcunun kullandığı Atatürk Havalimanı'ndan yolcu konforundan ödün vermeden kademeli olarak İstanbul Havalimanı'na taşınacak. Ana etabı bitirdikten sonra, hava terminali 90 milyon yolcuya hizmet verme sınırına sahip olacak.

 

Başlangıçta, hareketin 1 Ocak 2019'a kadar bitirilmesi istendi. Başından beri, bu tırmanmak için tehlikeli bir yokuş gibi görünüyordu ve şu anda, şu an için tarih 3 Mart'a ertelendi. Şubat ayının sonunda başka bir takvim açıklandı: Hareket 5 Nisan 2019 saat 03:00'te başlayacak ve 7 Nisan saat 12:00'ye kadar bitirilmelidir.

 

İstanbul Havalimanı nerede?

 

Değişiklik sırasında yeni İstanbul Havalimanı IATA kodu "ISL" kullanacak. Hareket bittiğinde, IATA kodu IST yeni uçak terminaline taşınacaktır.

 

Hava terminali, Sultanahmet Meydanı'na yaklaşık 52 km uzaklıktadır. Şu an şehir merkezinden uçak terminaline giden metro ve tramvay hattı yok.

 

Yeni metro hattı için en dakik tahmini sevk tarihi 2019'un sonudur. O zamana kadar İETT ve Havaist ulaşım hatları ana erişilebilir açık ulaşım seçenekleridir. İşte yeni İstanbul Havalimanı'ndan Taksim veya Sultanahmet'e ulaşmanın en yetkin yöntemi hakkında daha fazla veri.

Ayrıca İstanbul Havalimanı'nı, İstanbul Büyük Havalimanı'nı inşa etmek ve işletmek için kurulan kuruluş, İstanbul Havalimanı Taksi Birliği ile taksileri ağır kurallar dahilinde vermek için anlaşma imzaladı. Kabinler tutarlı bir şekilde gözden geçirilecek ve sürücüler için bir puan çerçevesi olacak. Sürücüler yönergeleri takip etmezlerse, hava terminali yolcularına hizmet verme rızalarını kaybedeceklerdir.

 

UBER'e Türkiye'de yasa dışı olduğu için erişilemiyor, ancak bazı özel sektöre ait işletmeler ulaşım idareleri sunuyor.

 

Uçak terminalinin olasılığı ilk kez referans alındığından beri, yeni hava terminali alevler içinde kaldı. Yaklaşık 1 milyon ağacın kesilmesi gerektiği için söz konusu alanı ilgilendiriyor. Altında teslim olan kömür madeni kuyuları ve bölgenin sert kuzey esintileri nedeniyle güvenliği sansürlendi.

 

1,3 milyon metrekarelik bir hikaye alanına sahip tek kare terminal yapısı, küresel ve konut terminallerini tek bir çatı altında topluyor. Dünyanın en büyük yapısı hava terminalidir. Hava terminali, tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu limiti ile 300'den fazla hedefe uçuşlara ev sahipliği yapacak.

 

Uçak terminali, Louis Vuitton, Hermes ve giderek daha fazla tanınan markaları barındıran mağazaları, VIP salonları ve tanınmış gurme uzmanlarını ağırlayacak restoranları ile yolcular için savurgan bir etkinlik olacak.

Benzer Yazılar