Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam

İstanbul Havalimanı İGA Dinlenme Salonu Hizmetleri - SSS

 

 

CIP Lounge Istanbul airport entrance

Istanbul Airport CIP Lounge

 

Havaalanlarında Lounge(salon) nedir?

Dinlenme salonları, uluslararası havalimanlarında CIP yolcularına (Ticari Açıdan Önemli Kişi veya yüksek değerli ticari müşteriler) hizmet vermek için inşa edilmiş alanlar ve odalar anlamına gelir. Yerli ve Yabancı yolcuların veya transit yolcuların bir sonraki uçağa binmeden önce veya indikten sonra kalabalık yolcu bekleme salonunda beklemeden vakit geçirebilecekleri hizmet salonudur. Bu tür hizmetler, havaalanında bulunmadan önce çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde rezerve edilebilir.

 

Neden havaalanı dinlenme salonu hizmetleri için rezervasyon yaptırmalısınız?

Diyelim ki büyük havaalanlarındaki her zaman kalabalık olan yolcu bekleme salonundan bıktınız. ya da uçmadan önce veya indikten sonra sakin bir yerde vakit geçirmek istiyorsanız. Bu salonlar, dinlenmek veya havalimanından çıkmak zorunda kalmadan keyifli vakit geçirmek için size biraz mahremiyet ve rahatlık sağlar.

 

Dinlenme salonlarında ne tür hizmetler alabilirim?

     Dinlenme salonları dünyadaki hemen hemen tüm havalimanlarına yayılmıştır ve yolcularına mümkün olan maksimum hizmeti sunmak için rekabet etmektedir. Böylece, uzun bir uçuştan sonra biraz dinlenmek isteyen bir gezgin olarak ihtiyacınız olan her şeyi alacağınızdan emin olmak için tüm hizmetleri tek bir yerde topladıklarından emin olurlar.

     İçecekler ve atıştırmalıklar mevcuttur. Bazılarında ziyaretçiler için yemek veya açık büfe hizmetinin yanı sıra duş odaları, iş için ayrılmış odalar, biraz uyumak isteyenler için ayrı odalar gibi hizmetler de bulunuyor.

     Bazı salonlar, sigara içenler için salonların yanı sıra çocuklar için ayrılmış bir alana sahip oldukları için çocuklara özel bir ilgi göstermektedir.

Havalimanlarındaki dinlenme salonları ayrıca gazete, TV ve Wi-Fi erişimi gibi diğer hizmetleri de sunmaktadır.

 

İstanbul Havalimanı dinlenme salonunda ne kadar kalabilirim?

     Havalimanı dinlenme salonlarının çoğu, yolcuların dinlenme salonunda kalmalarına ve hizmetlerinden en fazla 3 saat yararlanmalarına izin verirken, diğerleri hizmetlerini en fazla 6 saate kadar uzatabilir. Tabiki fiyatlar tatiliniz boyunca geçireceğiniz sürenin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Ancak İstanbul Airport Lounge for CIP'de Hizmetlerden en fazla 4 saat yararlanabilirsiniz.

Dinlenme salonu hizmeti ne kadar?

     Havalimanı dinlenme salonu hizmetinin temel amacı, yolcular için konfor, huzur ve çeşitli hizmetler sunan modern dinlenme salonları sağlamaktır. Ayrıca, bu molalar tasarımlarına ve sağladıkları hizmet sayısına göre farklılık gösterir. Buna göre lüks birinci sınıf tatillerin ve diğer iş adamlarının varlığına ek olarak fiyatlar değişmektedir.
Fiyatlar, farklı hizmetlere, tesislere ve çalışma saatlerine bağlı olarak genellikle 16 Euro ile 70 Euro arasında değişmektedir.

 

Dünyanın en iyi Havalimanı Dinlenme Salonları

London Gatwick  - "Benim Salonum" - Kuzey Salonu:

     İçecekler, Wi-Fi ve çocuklar için ayrılmış bir alan içeren hizmetler sunar, bu nedenle ailenizle tatile çıkmak istiyorsanız aileler için uygundur. Ortalama maliyet bir yetişkin için yaklaşık 24 Euro ve bir çocuk için 14 Euro civarındadır,

Paris Charle de Gol Havalimanı - Yotelair Dinlenme Salonu

     Bir yetişkin için 33 avro, bir çocuk için 33 avroya mal oluyor ve iş seyahatinde olanlar için uygun bir salon. İş adamları için duş odaları ve ayrı odalar gibi birden fazla hizmet sunmaktadır.

Zürih Havalimanı - Prime Class Dinlenme Salonu

     Lounge, gazete ve Wi-Fi'nin yanı sıra içecek ve ikramlar ile üçüncü katta hizmet vermektedir. Ancak bu Lounge, Schengen uçuşları için hizmetlerini yalnızca yetişkin başına 33 avro ve çocuk başına 33 avro karşılığında getirme eğilimindedir.

İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları Lounge İstanbul

     Yeni İstanbul Havalimanı, işçiliğinin ustalığıyla dikkat çekerek gezginlerin ilgisini çekiyor. Türk Hava Yolları'nın CIP yolcularına hizmet vermek üzere belirlediği CIP Lounge'u ziyaret ettiğinizde tasarımının görkemine ve şıklığına hayran kalacaksınız. Türk Hava Yolları lüks terminalini Atatürk Havalimanı'ndan şehrin kuzeybatısındaki yeni terminaline (Yeni İstanbul Havalimanı) taşıdı. Atatürk Havalimanı'nda 6 bin metrekare olan alanı 9580 metrekareye çıktı.

     Türk Hava Yolları, en lüks otellerden önce gelen yeni Lounge'unu sinema, kütüphane, müze, çocuk oyun alanı, golf sahası ve yanında güzel bir bahçeye sahip geleneksel tarzda bir kafe gibi birçok olanakla iyileştirdi.

     Bu dinlenme salonu için üç tip sınıf vardır (Business, Türk Hava Yolları İç Hatlar İstanbul ve Miles and Smiles salonu).

 

İstanbul Havalimanı - CIP Lounge

     Ekonomi sınıfı seyahat edenler için İstanbul Dış Hatlar Terminali'ndeki İGA lounge en iyi seçimdir. İGA Lounge İstanbul içinde bir sonraki uçuşumuzu beklerken çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

     İGA LOUNGE ULUSLARARASI TERMİNAL ÜZERİNDE, PASAPORT KONTROLÜ SONRASINDA SOLDADIR. İGA LOUNGE'A "LC WAIKIKI" MAĞAZASI YAKININDAKİ YÜRÜYEN MERDİVEN İLE ULAŞABİLİRSİNİZ.

CIP Lounge Istanbul airport adress

     Müsait yerler varsa, varışta doğrudan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak, geldiğinizde salon geçişinizin olduğundan emin olmak için uçuşunuzdan önce yer ayırtmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Fiyatlar dört saat için kişi başı 60 € civarındadır.

     İGA Lounge hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen İstanbul Havalimanı CIP Lounge'a göz atın.

 

Bir havalimanı dinlenme salonu rezervasyonu yapmadan önce İstanbul'un havalimanı web sitesinden bazı notlar :

 

İstanbul havalimanı CIP Lounge'da değerli eşyalarınızı bırakabileceğiniz bir depo veya soyunma odası var mı?

     Salonda valizlerinizi, seyahat çantalarınızı, sırt çantalarınızı ve diğer eşyalarınızı bırakabileceğiniz dezenfekte edilmiş bir soyunma odası bulunmaktadır.

storage locker in CIP lounge

 

İstanbul havalimanı CIP Lounge çalışma saatleri nedir?

     Lounge, tüm ziyaretçilerin hizmetinde 24 saat açıktır.

 

Uçuş saatinin değişmesi veya rötar yapması durumunda giriş kodunu nasıl değiştirebilirim?

     Size atanan giriş kodunda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Aynı kod ile CIP Lounge girişi yapabilirsiniz.