Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

Evcil hayvanınızla daha iyi bir seyahat deneyimi için ipuçları

Küçük arkadaşınızla mükemmel yolculuk

Tek başınıza birçok kez gezi planı yapmış olmalısınız ama bu sefer evcil hayvanınızla birlikte bir gezi planı yapın ve farklı bir deneyime hazır olun.

 

2 dogs prepare for travel

Evde evcil hayvanların olması nedeniyle, tüm aile üyeleri arasında sevecenlik olacaktır. Özellikle çekirdek bir ailede yaşıyorsanız ve evde çok fazla insan yoksa evcil hayvan yakın bir aile üyesi olacaktır.

Sorun aile ile bir seyahat planı olduğunda ortaya çıkar, evcil hayvanınız bu seyahatin bir parçası değildir. Sorundan çok, seyahate çıktıktan sonra evcil hayvanınıza kimin bakacağı endişesi var.

Böyle bir durumda ya yolculuk iptal edilir ya da birisine güvendikten sonra evcil hayvanın bırakılması gerekir. Her iki durumda da zihin depresyona girer.

Ama dilerseniz sevgili evcil hayvanınızı da yanınızda bir geziye götürebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, bazı şeylere dikkat etmelisin.

 

Seyahat şekli

Evcil hayvanla seyahat etmek ile yalnız seyahat etmek arasında çok fark var. Yalnız seyahat etmek için herhangi bir yolu seçebilirsiniz, ancak evcil hayvan ile seyahat etmeden önce küçük arkadaşınızın seçtiğiniz ortamda hoş karşılanıp karşılanmayacağını bilmelisiniz.

 

Öncelikle uçakla seyahat ediyorsanız Türk Hava Yolları, Lufthansa Delta Air, American Airlines ve Air Canada evcil hayvanların da taşınabileceği uçuş hizmetlerinden bazılarıdır. Bazı havayolları evcil hayvanınızın kabinde olmasına izin verir, bazıları ise kargoda olmasını tercih eder.

 

Kabinde sadece küçük köpekler ve kedilere izin verilir. O yüzden evcil hayvan kargosunda küçük dostunuz yerini alacaksa bu konuda endişelenmenize gerek yok. Kediler ve köpekler daha sessiz olduğu için bu şekilde daha iyi seyahat eder ve karanlık bir ortamda dinlenirler.

Farklı ücretler vardır ve bazı koşullara uyulması gerekir:

• Hasta ve hamile evcil hayvanları uçağa alamazsınız.
• Evcil hayvanınız seyahatten önce sekiz haftalıktan daha küçük (ve bazı uluslararası uçuşlarda daha fazla) sütten kesilmiş olmamalıdır.
• Evcil hayvanın ağırlığı, kabine almak istemeniz durumunda 8 kg'ı geçmemelidir.

 


dog in the luggage

Sizin ve evcil hayvanınızın seyahat sırasında rahat hissetmenize yardımcı olacak bazı ekstra ipuçları vardır:

• Evcil hayvanınızın ayakta durmasına, uzanmasına ve hareket etmesine izin veren büyük ve uygun taşıyıcı kullanın.

• Konaklamasız bir yolculuk seçin.

• Aşırı sıcak ve soğuktan kaçının, bu nedenle sıcak bir yere gece varışını planlamak evcil hayvanınız için daha iyi olacaktır.

• Seyahate çıkmadan önce uzun mesafe yürüyün ve evcil hayvanınızla oynayın.

• Evcil hayvanınız kabinde kabul ediliyorsa, mümkün olduğunca geç kalmak daha iyidir.

• Evcil hayvanınız kargo olarak taşınacaksa, uçakta loş ışıklı ambara ve sessizliğe gidebilmesi için erken check-in yapın.

Uçuşların yanı sıra trenlere de binilebilir. Trende birinci sınıf rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. 4 koltuktan oluşmaktadır. İşin iyi yanı, evcil hayvan ücretini de uçağın ücretinden daha az ödeyeceksiniz.

 

Evcil hayvan dostu bir otel seçin

Evcil hayvan tüm otellere kabul edilmemektedir. Bu nedenle evcil hayvanınızı yanınızda bulundurabileceğiniz bir oteli önceden ayırtmalısınız. Evcil hayvanınızın yeni yerine alışması zaman alacaktır. O yüzden endişelenme. Evcil hayvanın rahatça dinlenebilmesi için ayrı yatak takımı hazırlayın.

Köpeğinizi veya kedinizi yürüyüşe çıkarmak için zemin kattaki çıkıştan bir oda ayırtın. Grandoria Tours'daki arkadaşlarımız, evcil hayvanınızla harika bir seyahat geçirmeniz için size yardımcı olabilir ve tavsiyelerde bulunabilir.

 

Evcil hayvanınızın veterinerini ziyaret edin

Seyahate çıkmadan önce lütfen bir kez veterinere danışın. Doktor, yolculuk sırasında evcil hayvana nasıl bakılacağını size söyleyebilecektir. Evcil hayvanınızın herhangi bir sağlık sorunu varsa ve ilaç tedavisi yapılıyorsa yolculuk sırasında yanınızda taşımayı unutmayınız.

doktor, evcil hayvanınızın gideceğiniz ülke için giriş şartlarına sahip olduğundan emin olacaktır. Bu şartlar şunları içerir:

kan testi

aşılar

Mikroçipler

dog is ready for trip

Evcil hayvan çantası

Evcil hayvan içeriğini bagajınızdan ayrı tutun. Böylece gerektiğinde mallarını kolayca alabilirsiniz. Seyahatte sizin için çeşitli şeyleri saklama şekliniz, kıyafetlerinizi ve evcil hayvanınızın mamasını çantalarınızda saklayın.

 

Evcil hayvanınızın mamasını hazırlayın

Evcil hayvanınıza verdiğiniz ev mamasını dışarıda alamayacaksınız. Bu yüzden evcil hayvanınız için hazır gıda maddeleri bulundurun. Ayrıca, lütfen evcil hayvanı beslemeyin, böylece sağlık oranı kötüleşir.

 

Köpek seyahati için gerekenler

• En az 12 haftalık olmalı ve 8 kiloyu geçmemelidir.

• Köpeğinizin ilk kuduz aşısı ise, seyahate çıkmadan önce yaklaşık 28 gün beklemelisiniz.

• Köpeğiniz yetişkin ise ve daha önce aşılandığına dair kanıt varsa 28 gün beklemeden seyahat edebilirsiniz.

• Seyahatiniz süresince köpeğinizin kuduz aşı sertifikasını yanınızda bulundurmalısınız.

• Köpeğiniz hamileyse, uçakla seyahat etmesine izin verilmez.

 

Araba ile seyahat ederken

Ayrıca evcil hayvanınızla araba ile de seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun için bazı özel şeylerin akılda tutulması gerekir. Arabayla seyahat etmeden önce evcil hayvanı oturtmak için eksiksiz düzenlemeler yapın. Evcil hayvanı ön koltuğa oturtmaya çalışın ve hayvana özel bir emniyet kemeri alın.

Araba çalışırken evcil hayvanı koltuktan düşmeyecek şekilde bağlayın. Yol uzunsa, arabayı bir süre durdurun ve yürüyün. Özellikle sıcak havalarda evcil hayvanınızın daha iyi nefes alabilmesi için arabanın camını daima açık tutun.

White cute dog in bag

Türk Hava Yolları - evcil hayvanın seyahati için konfor ve güvenlik talimatları

  • Evcil hayvanınız 8 kg'ı (kafes dahil) ve kafesi 23 cm yükseklik x 30 cm genişlik x 40 cm uzunluğu geçmiyorsa, uçağın kabin bölümünde taşınabilir.
  • Evcil hayvanlarınızı özel olarak üretilmiş yumuşak kılıflı kafeslerde veya çantalarda taşımanız en doğrusu olacaktır.
  • Uçuşlarımıza hamile hayvanlar veya 10 haftalıktan küçük kedi ve köpekler kabul edilmemektedir.
  • Kabinler onları ayırsın ya da ayırmasın, aynı uçakta kediler ve köpekler veya kediler ve kuşlara izin verilmez.
  • Köpekler ve kuşlar, mümkün olan en uzak mesafede farklı kabinlerde veya aynı kabinde taşınabilir.
  • Papağanlar ve güvercinler yalnızca uçak bölümünde taşınabilir (AVIH Animal in hold).
  • Evcil hayvanın taşınması, ücretsiz bagaj hakkına dahil değildir ve fazla bagaj ücreti veya bagaj parçası konseptine tabidir.
  • Evcil hayvan taşıma fiyatları İç Hatlar için 70 TL, Dış Hatlar için 70 USD'den başladı.