Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

‘GOLDEN WEEK’ İstanbul Havaalanında

Başta Çin olmak üzere Uzakdoğu’nun alışveriş ve bayram etkinliği olan Golden Week İstanbul Havaalanı’nda etkinliğe ev sahipliği yaptı. Unifree Duty Free alanlarında yapılan etkinlik güzel bir alışveriş ve kültür şenliği olarak kutlandı.
 

Yolu İstanbul Havaalanından geçen Uzakdoğulu turistleri alışveriş yapmasını amaçlayan  etkinlik 27 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.

 

‘GOLDEN WEEK’  İstanbul Havaalanında

Etkinlik Çinli turistlerin katılımıyla amacına ulaştı. Etkinlik boyunca Çinli Turistlerin harcamaları yüzde 8’den 11’e çıktığı gözlemlendi.

 

Bununla ilgili Unifree CEO’su Ali Şenher, açıklamasında şunları söyledi: “Normal günlerde duty free alanlarında 600 civarında Çinli müşteriye hizmet verirken, Golden Week sırasında bu rakamın günlük 1.060 kişiye ulaştı. Golden Week’in katkısıyla İstanbul Havalimanı’nın açılışından beri en yüksek ciroyu elde ettik.

 

Çinli ve Uzakdoğulu yolcuların dışında da ilgi çeken etkinliğimizin yarattığı ivmeyle Unifree Duty Free mağazalarından bir haftada alışveriş yapan müşteri sayısı 110 bini geçti”

 

UnIfree CEO’su Ali Şenher, son yıllarda ülkemize gelen Çinli turist sayısındaki artmaya dikkat çekerek,  Çin Halk Cumhuriyeti’nden ülkemize 2008 yılında gelen 150 bin turist sayısı, 2018 itibariyle 400 bin kişiye yükseldi. 2018 yılında Çin’de ‘Türkiye Turizm Yılı’ ilan edilmiş olması sebebiyle son yıllarda tur operatörleri Türkiye’yi paket tur programlarına dahil ettiler.

 

2019 yılı içerisinde 600 bin dolaylarında Çinli turistin ülkemizi ziyaret edeceği ve İstanbul üzerinden ülkeye giriş yapacaklarını söyleyebiliriz.’’ ifadelerinin kullanarak Golden Week etkinliğinin ülkemiz için oldukça önemli olduğunu belirtti.