Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam

Türkiye Giriş Beyanı - HES Kodu

Türk hükümetinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan kılavuza göre ve sağlıklı ve güvenli bir seyahat için Türkiye'ye varışlarda aşağıdaki gibi belirli uçuş kısıtlamaları uygulanmaktadır.

 

Transit Yolcular ve 6 yaşından küçük Çocuklar hariç.

 

14 Mart'tan sonra Türkiye'ye giriş yapmayı planlayan tüm yolcuların kalkıştan 72 saat önce Türkiye Gezgini Giriş Formunu doldurmaları gerekmektedir ve Coronavirüsün yayılmasını kontrol altına almak için her ziyaretçi için verilen bilgilerle otomatik olarak özel bir HES kodu oluşturulacaktır.


Bu sayede yolcular, yolculukları boyunca ve Türkiye'de kaldıkları süre boyunca HES kodlarını kullanabilecekler.

Yolcular, yolcu izin belgesinin çıktısını almalı veya mobil, tablet cihazlarında elektronik bir kopyasını bulundurmalı ve check-in sırasında uçuş operatörü personeline sunmalıdır.

 

HES Code Turkey

Hes codu nedir ?

     Özel HES kodu, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından, kontrollü sosyal yaşam koşullarında İç ve Dış Hatlar Uçuşlarında pozitif olan veya pozitif bir hasta ile teması olan yolcuların uçakta bulunmasını azaltmak ve önlemek için uygulanan kişisel bir koddur.

 

     Türkçe'de İngilizce (Hayat Eve Sığar) anlamına gelen HES (Hayat Eve Sığar) anlamına gelen kod, seyahat ve ulaşım gibi aktiviteler için Covid-19 risk durumunuzu kişi ve kurumlarla güvenli bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olur.

     Türkiye'de Otobüs, Tren, Uçak bileti, şehirlerarası seyahat ve şehir içi seyahat satın alırken geçerli bir HES (Hayat Eve Sığar) koduna sahip olmak zorunludur.

 

     Formu doğru doldurmamanız veya yanıltıcı beyanlarda bulunmanız durumunda İdari ve Hukuki yaptırımlarla karşılaşabilir veya Türkiye'ye girişinize izin verilmeyebilir.

  

HES kodu almak için neye ihtiyacınız var?

     Formu doldurmaya başlamadan önce ihtiyacınız olacak:
- Kimlik belgeleriniz.
- Seyahat bilgileriniz.

Pasaportunuz ve Seyahat Planınız (Tam ad, Pasaport No, Uyruk ve Yaşadığınız Yer, Son 10 günde ziyaret ettiğiniz yerlerin ayrıntıları, Türkiye'ye Varış Tarihi, Hava Taşıyıcıları ve Uçuş Numarası) hakkında bilgi vereceksiniz.


İletişim bilgilerinize (E-posta Adresi, Telefon Numarası) ek olarak, Türkiye'de kalacağınız adresinizi de belirtmelisiniz.

 

Türkiye Giriş Formunu ne zaman doldurmalıyım?

Yolcu iznini seyahatinizden önceki son 72 saat içinde doldurmalısınız.
Covid-19 pandemisi sırasında kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için lütfen tüm soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlayın.
Verilen bilgilere göre otomatik olarak özel bir HES kodu oluşturulacaktır.

 

Seyahatiniz ve Türkiye'de kaldığınız süre boyunca herhangi bir Covid-19 hastası ile temas halinde HES Kodu bilgilerini kullanarak sizinle iletişime geçeceğiz. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu ve güncellenebilirliği çok önemlidir.

 

HES kodunuza göre bilgileriniz Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında kontrol edilecektir.
Formu doldurmamak veya yanıltıcı beyanlarda bulunmamak, potansiyel olarak kendinizi yasal sorumluluğa maruz bırakmış olursunuz.
 

Türkiye'ye girişinizi de engelleyebilirsiniz. (Türk Vatandaşı değilseniz veya oturma izni sahibi değilseniz).

 

Turkey Entry Form

Yolcu bildirimini kimin göndermesi gerekir?

Türkiye'ye uçan herkes, tarifeli kalkıştan en geç 72 saat önce çevrimiçi yolcu beyanını sunmalıdır.

 

Form şunun içindir:

- Türk vatandaşları.
- Türk sakinleri.
- Yabancı ziyaretçiler .

Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Kimlik, pasaport, iletişim, seyahat bilgileriniz, sizi Covid-19 pandemisi ile ilgili en son ve ilgili haberler hakkında bilgilendirmek için bu web sitesinde işlenecektir.

ve Türkiye ziyaretiniz sırasında sizi ve ailenizi korumak için.


Türkiye'de seyahatiniz ve konaklamanız sırasında sizin veya temas kurduğunuz birinin Coronavirus riski taşıdığı acil durumlarda sizinle iletişime geçeceğiz.

 

Kişisel Veri iletimi

istanbulsairport.com, gizliliğinize önem verir ve Türk Hükümeti'ndeki kanunların izin verdiği ilgili makamlar dışında, sizin izniniz olmadan herhangi bir üçüncü şahıs "kuruluş veya kişi" ile kullanıcı bilgilerini paylaşmaz. Bu Gizlilik Bildirimi veya kullanıcı bilgileriniz hakkında herhangi bir isteğiniz, yorumunuz veya sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

hes code turkey

 

New Hes CodeNew Hes Code