Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

İstanbul havalimanı servis ihalesi iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Anlaşmadan herhangi bir açık entrika çıkmaması" gerekçesiyle İstanbul'un yeni hava terminalinden otobüs ulaşımı yönetimine yönelik hassas bir hamleyi düşürdü.Bus transfer Services

Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu, 4 Eylül'de KDV dahil her 475,5 milyon Türk Lirası (o günkü kur üzerinden 71,2 milyon ABD Doları) teklifin hassas ihalesini kazanmıştı. Yeni İstanbul Havalimanı'na otobüs transfer hizmetleri ihalesi iptal edildi.
Önemli onaylara tabi olarak, konsorsiyum için çalışma süresi, yeni İstanbul hava terminalinin 29 Ekim'deki açılış tarihinden itibaren 10 yıllık bir dönemdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal teması reddetmedi, devlete ait Anadolu Ajansı 13 Eylül'de açık açıktaki yetersizliklere atıfta bulunarak, hiçbir hassas üyenin teklifini yükseltmemesi nedeniyle açıklama yaptı.
Raporda da belirtildiği gibi, 29 Ekim ve sonraki günlerde yeni hava terminali için ulaşım idarelerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için önümüzdeki ve önümüzdeki günlerde bir hassasiyet daha gösterilecek.
468 milyon liralık beklenen anlaşma için 24 hassas detay alınırken, sadece 5 kuruluş ve konsorsiyum teklif zarflarını sundu.
Sarılar Turizm 4 Eylül'de teklifini sundu ancak son fikrin hassas komisyon tarafından uygun olmadığı anlaşıldı.

Diğer ikisi, Tureks Turizm Taşımacılık ve İstanbul Halk Ulaşım, bir teklifte bulunmadan bir teşekkür mektubu dağıttı.
Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu ve diğer bir teklif veren Platform Turizm tarafından üç ziyarette çeşitli teklifler sunuldu.
Konsorsiyum, 475,48 milyon liralık teklifiyle narinliği kazandı.

 

Konsorsiyumun şehir merkezindeki 18 kurs ve yeni hava terminali arasında sürekli olarak 75.000 yolcu taşıması gerekiyordu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin talep ettiği Otobüs A.ş., 27 Eylül'de yeni İstanbul hava terminalinden otobüs ulaşımı idaresinde inceliği kazandı.
Dokuz kuruluş teklif verdi ama Otobüs A.ş. İstanbul Toplu Taşıma Otoritesi (İETT) tarafından düzenlenen hassas ihalede 750 milyon TL'lik (125 milyon dolar) teklifle anlaşmayı kazandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 13 Eylül'de "anlaşmadan açık bir entrika çıkmadığı" gerekçesiyle eski inceliği düşürdü.
Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu, 4 Eylül'de KDV dahil 475,5 milyon liralık (o günkü kur üzerinden 79 milyon dolar) ihaleyi kazanmıştı.
Şampiyona, şehir merkezindeki 18 kurs ile yeni hava terminali arasında 10 yıllık bir zaman dilimi boyunca düzenli olarak 75.000 yolcu taşıması konusunda güvenildi.