Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

COVID-19 Nedeniyle Dış Hat Yolcuları Sakarya'ya Yerleşti

Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlara yurt dışından 346 kişi ve 2 bebek yerleştirildi. Corona Virüs önlemleri kapsamında yurt dışından gelen kişiler 14 gün gözetim altında tutulacak.

İngiltere'den uçakla İstanbul Havalimanı'na gelenler, sağlık kontrollerinin ardından Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdu'na getirildi. 346 kişi ve 2 bebek yurdun girişinde tarandıktan sonra odalarına yerleştirildi. Sakinler, Corona Virüs önlemleri kapsamında 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak.

Yurt dışından yeni gelenlerle birlikte Sakarya'da karantinaya alınacak kişi sayısının 1993 olduğu belirtildi. Bundan sonra yurt dışından İstanbul'a gelecek tüm yolcular, İstanbul'daki Muhammed Fatih Safitürk Öğrenci Yurdu'nda 14 gün süreyle gözetim altında tutulacak. Arifiye ilçesi ve Serdivan'da Rahime Sultan Öğrenci Yurdu, Sakarya Öğrenci Yurdu ve Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdu.

İstanbul Havalimanı 1500'den fazla yolcuyu Karabük Eyaleti'ne taşıdı

İstanbul havalimanı ayrıca, havalimanında mahsur kalan çoğu Cezayir, Tunus ve Ürdün'den 1500'den fazla yolcuyu Türkiye'nin kuzeyindeki Karabük ilçesinde boşaltılan öğrenciler için bir üniversite yurduna taşıdı.

Bu yolcular, ülkelerinin hava sahasını kapatmasının ardından günlerce İstanbul'un kuzeybatısındaki havaalanında mahsur kaldı ve COVID-19 virüs salgını nedeniyle uçuşlar iptal edildi.

Bu yolcular için, ikamet ettikleri ülkelerin hava sahası yeniden açılıncaya kadar onları barındıracak bir ikametgah hazırlandı, bu da virüsün patlak vermesinin ardından belirsizliğini koruyor.

Polisin İstanbul havaalanından otobüslere kadar onlara eşlik ettiği, ardından Türkiye'de ek seçenek kalmadığında, özellikle Türkiye'de virüs nedeniyle yaralanma ve ölüm sayılarının artmasıyla onları yurda götürdü.