Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam

İstanbul'da Yapılacak en iyi 10 Aktivite

1- İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapın

     İstanbul'umuzun yapılacaklar listesini tamamlayan bir diğer nokta ise, her gün yaklaşık üç milyon insanın geçtiği şehrin en ünlü caddesi İstiklal Caddesi. Koşuşturma bazen bunaltıcı olabilir ama bir şehrin enerjisini sevenler için unutulmaz bir deneyim. Eskiler yenilerle birleşir, böylece fast food mekanları eski işyerleriyle yer kapmak için itişip kakışır. Caddede çok sayıda cazibe merkezi var ve havaların ısınmaya başladığı ancak sıcak olmadığı için Nisan ayında İstanbul'da yapılacak en iyi şeylerden biri onları keşfetmek.
     İstiklal Caddesi'ndeki en iyi turistik yerler: Saray Muhallebicisi, Galata Mevlevihanesi, miras tramvayları, SALT Beyoğlu, Çiçek Pasajı ve Hazzo Pulo Pasajı diğerleri arasında.

 

 

2- Boğaz Gezisi

     İstanbul Boğazı, Türkiye'nin önemli bir boğazıdır ve dünyanın en dar boğazlarından biridir. İstanbul'un çoğunu görebildiğiniz için su yolunda gezinmek baş döndürücü bir deneyimdir. Aslında, İstanbul'da yapılacak en iyi aktiviteler arasında. Daha da iyisi, savurganlık yapmanıza gerek olmamasıdır; halka açık bir vapura binebilir ve şehrin turistik yerlerini izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Kendinizi biraz şımartmak istiyorsanız, rezerve edilebilecek özel turlar var. Şimdi bir gemi turu rezervasyonu yapın.

 

 

3- Hamamda Rahatlayın

     İstanbul'da yapılacak eğlenceli şeylerden biri de hamamda gevşemektir. Ünlü Türk hamamları, Osmanlı yönetimi sırasında popüler bir armatürdü ve yerli halk ve turistler tarafından geniş çapta ziyaret edilmeye devam ediyor. Kese ve sabun masajı gibi işlere gidebilir, sonrasında sauna ve havuzdan yararlanabilir ya da sadece kese ve masajı tercih edebilirsiniz.
     İstanbul'un en iyi hamamları: Mihrimah Sultan Hamamı, Ağa Hamamı, Kılıç Ali Paşa Hamamı, Çemberlitaş Hamamı ve Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Şimdi bir hamam turu rezervasyonu yapın.

 

 

4- Semazen Gösterisine Katılın

     Dervişlerin semalarını izlemek için Türkiye'den daha iyi bir yer var mı? İster ilk gelişiniz, ister 10'uncu gelişiniz, İstanbul'da yapılacak en iyi şeylerden biri! Gerçekleştirilen bu ibadeti görmek için Galata Mevlevi Müzesi'ne gidin. Şimdi bir derviş gösterisi turu rezervasyonu yapın

 

 

5- Kapalıçarşı'da Pazarlık

     Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşıları arasında yer alan Kapalıçarşı, onlarca sokağa yayılmış binlerce mağazaya ev sahipliği yapıyor.
Geniş kompleksin tarihi atmosferi gerçek cazibesi olduğundan, herhangi bir şey satın almayı planlamayanlar için bile değerli bir destinasyondur.
Alışveriş yapmayı planlıyorsanız, pazarlık yaptığınızdan ve merhamet göstermediğinizden emin olun, kaçırmayın.

 

 

6- Karaköy Hipster Bölgesinde Yürüyüş

     İstanbul birçok farklı alana bölünmüştür. Geleneksel, iş, turistik ve yenilikçi bölge. Burada Karaköy'de havalı kafeler, çevre dostu mağazalar ve yenilenmiş mobilya mekanları bulabilirsiniz. Her bölge için mevcut olduğu gibi, İstanbul'da ne yapacağınıza göre hangi bölgeyi ziyaret etmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.
     Ayrıca tonlarca sokak sanatı da bulabilirsiniz. Şemsiye sokağına, boyalı basamaklara ve Moss toprak sanatına göz atın. Bunlar kesinlikle en iyi ücretsiz İstanbul cazibe merkezlerinden biridir.

 

 

7- Türk Kebabı Yiyin ve Türk Mutfağının Tadını Çıkarın

     İstanbul, köklü, kaliteli ve lüks İstanbul restoranlarında çok çeşitli Türk mutfağı sunmaktadır. Geleneksel Türk mutfağı gerçekten tatmaya değer. Gezginler, çok çeşitli Türk kebapları, mezeler (başlangıçlar) ve çoğunlukla ete dayalı yemekler arasından seçim yapabilir. Ayrıca baklava ve lokum gibi Türk tatlıları da dünyaca ünlüdür. İstanbul'daki En İyi 10 Restorana Göz Atın

 

 

8- Gece hayatının tadını çıkarın!

     Türkiye'nin başkenti, kesinlikle kaçırmayacağınız canlı bir gece hayatına sahip hareketli bir şehirdir. Barlar, caz kulüpleri ve gece kulüpleri geç saatlere kadar açık kalıyor ve İstanbul'da yapılacak en iyi şeylerden biri onları keşfetmek. Yöresel bir tat arıyorsanız, Türk tarzı rock ya da daha geleneksel fasıl çalan grupların ev sahipliği yaptığı mekanlara gidebilirsiniz. Soğuk havalar ve harika müziğin yanı sıra, lezzetli Türk ve dünya mutfaklarının tadına varmayı bekleyebilirsiniz.
     İstanbul'un en iyi gece hayatı mekanları: 360 İstanbul, Leb-i Derya İstanbul, Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi, Nardis Jazz Club, Balkon Restaurant & Bar.

 

 

9- Feriköy Bit Pazarı'nda gizli hazineleri kazın

     Bomonti'deki geniş kapalı çarşı içinde her Pazar kurulan Feriköy Bit Pazarı, antika avlamak için harika bir yerdir. Pazar gününün erken saatlerinde antikacılar manavların yerini alıyor ve her türlü antika, biblo, plak, eski kitap, dergi, orijinal film afişi ve bulunmayı bekleyen hazineleri satan tezgahlarını kuruyor.
     Girişe yakın yaşlı hanımların servis ettiği harika taze gözlemelerden bazılarını deneyin.

 

 

10- Ortaköy'de Karnınızı Kumpir İle Doldurun

     Türkiye'nin ceketli patatesi kumpir, İstanbul'un sokak yemeğidir ve ucuza doymanın harika bir yoludur. Bir insan kafası büyüklüğünde fırında patates yemek için, hem turistler hem de yerli halk arasında çılgınca popüler olan kumpirin servis edildiği bir dizi tezgah bulacağınız Ortaköy'den daha iyi bir yer yoktur. Çorbanızı ve malzemelerinizi seçin ve bu güzel lezzeti yemeye hak kazanın.
Ayakta yemek yerken deniz manzarasının tadını çıkarmak için yakındaki inanılmaz derecede fotojenik Ortaköy Cami'ye gidin.