Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam

Otelde COVID-19 PCR Testi

 

     Tıp alanında her zaman aktif olarak kullanılan PCR testleri, COVID-19 ile mücadelede etkili bir araç haline geldi.

     PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) testi, az miktarda virüs olsa bile kişinin vücudunda virüsün varlığını net bir şekilde belirleyebilir.

 

Fill the formPCR TESTİ REZERVASYONU

 

     PCR testi, bir kişinin herhangi bir canlı semptomu olmasa bile (asemptomatik kişi olarak adlandırılır) vücutta bir virüsün varlığını gösterebilir.

 

Böylece PCR testlerinin avantajları sayesinde bu kişiler anında izole edilebilir ve bu da uzun vadede virüsün yayılmasının kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

 

     Uzman kadromuz tam steril ekipmanlarla seçtiğiniz yere gelerek güvenli bir şekilde PCR testinizi yapabilir.

 

PCR testi kullanmanın faydaları nelerdir?

     PCR testi birey için ağrısız ve basit bir testtir. Sonuçları oldukça hızlı olduğu için pandemi ile mücadelede oldukça faydalıdır. Asemptomatik hastalarda bile virüsün varlığını tespit ettiği için yatan hasta izolasyonuna, temas izolasyonuna ve virüs muhafazasına yardımcı olur.

 

PCR in hotel

     Size uygun herhangi bir yerde (otel, ev, ofis gibi) bizimle iletişime geçerek test yaptırabilirsiniz. Böylece test yaptırmak için herhangi bir laboratuvara gitmenize gerek kalmaz.

 

PCR testleri ile Antikor testleri arasındaki farklar nedir?

     Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) gibi antijen testleri, antikor testleri ile aynı değildir. Antijen testleri, virüsün hastanın vücudunda bulunup bulunmadığını gösterir.

     Antikor testleri, hastanın daha önce virüs bulaşıp bulaşmadığını ve vücudun virüse karşı antikor üretip üretmediğini belirlemek için kullanılır.

   

     Mevcut hastalığı teşhis etmek için antijen testleri kullanılırken, antikor testleri hastalığın daha önce meydana gelip gelmediğini gösterir.

     Antikor testleri, kişinin hastalığının test sırasında olup olmadığını söylemez.

 

PCR testi nasıl yapılır?

     PCR testi, ağız ve burundan pamuklu bir çubuk yardımıyla akıntı numunesi alarak yapılır. Daha sonra numuneler laboratuvara gönderilir. Bir laboratuvar numuneyi aldığında, mevcut olabilecek herhangi bir virüsten gelen genetik materyal dahil olmak üzere numuneden genetik materyali izole etmeye başlar.

 

pcr sample

Hangi testi yaptırmalıyım?

     Şu anda hasta olup olmadığınızı belirlemek için bir PCR testi yaptırmalısınız. Bir hastalık geçmişiniz olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bir antikor taraması yaptırmalısınız.

 

Bu deney tutarlı ve güvenilir mi?

     PCR testi oldukça güvenilir bir deneydir. Hızlı ve kesin sonuç verir.  Covid-19 salgınında, özellikle asemptomatik hastaların teşhis edilmesinde kritik rol oynuyor.

 

Kimler PCR testi yaptırabilir?

     Covid 19 semptomları olan kişilerde PCR testi yapılsa da semptomu olmayanlara da uygulanabiliyor. Hastanın tetkiklerindeki durumuna göre üst veya alt solunum yolundan örnek alınır, ince bir pamuklu çubukla burun ve boğazdan sürüntü örneği alınır.

 

 

covid-19 vaccine

PCR testi nerede yapılır?

     PCR testi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan sağlık kuruluşlarında yaptırılır ve onaylı laboratuvarlarda sonuç elde edilir.

 

 

mask vaccine

Hastaneye gitmeden PCR testi yaptırabilir miyim?

     PCR testi için hastanelere başvurabilir, evde, ofisinizde veya belirttiğiniz bir lokasyonda özel ekiplerle birlikte testleri gerçekleştirebiliriz.

 

Antikor testi güvenilir mi ?

     Tüm antikor testlerinin duyarlılık oranları, performanslarını değerlendirmek için kullanılır. Antikor testlerinin özgüllüğü yüzde 99'dur ve bu, yüzde 99 doğru sonuç verdiğini gösterir. Tüm bu değerler test edilen kişi sayısı ile doğru orantılı olarak yükseliyor. Güvenilirlik açısından hiç şüpheye düşmenize gerek yok.

 

 

 

Benzer Yazılar