Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

Transit Vize Türkiye - Detaylı Rehber

 

Şehri keşfetmek için havaalanından Kaçış Planı olan herhangi bir ülkede bağlantısız bir uçuşunuz veya uzun bir konaklama süreniz olduğunda, hedefinize ulaşmak için bu ülke üzerinden seyahat etme izniniz olmalıdır. Veya başka bir anlamda Transit Vize.

 

Türkiye'de transit vize 72 saati (üç gün) geçmez ve Turist Giriş Vizesi gibi alınabilir.

 

transit visa application

Türkiye'de transit vize gerekli mi?

Havalimanından ayrılmayı ve İstanbul, İzmir, Kapadokya, Pamukkale, Fethiye, Antalya, Bodrum gibi şehirlerde bir veya daha fazla gün geçirmeyi planlıyorsanız  transit vize gereklidir.

Aktarmasız uçuşlarda yolcular bagajlarını almak ve bir sonraki uçuş için check-in yapmak için göçmenlikten geçmelidir, bu durumda Transit vize gereklidir.

Ancak havalimanından ayrılma planı yapmadan başka bir uçuşa bağlanacaksanız vize almanıza gerek yok.

 

Uzun bir süredir bekliyorum, İstanbul Havalimanı CIP dinlenme salonunu ziyaret etmek iyi bir fikir olabilir ... İstanbul havalimanı CIP Dinlenme Salonu hakkında daha fazla bilgi.

Transit vize, 100'den fazla ülkenin vatandaşları için Türkiye'ye giriş yapmak için kullanılabilir. Vizenizi Türkiye seyahat vizesi online sistemi üzerinden alabilirsiniz.

Tek veya çoklu transit vizenize başvurmak için geçerli bir pasaport, kredi kartı ve e-posta adresine ihtiyacınız var.

 

Türkiye Transit Vize başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye'ye Transit vize başvurusu yapmak kolaydır. Türkiye vizenizi online olarak her yerde ofis, ev...vb.

 

Başvuru sahibi, adı, tarihi ve doğum yeri ile iletişim bilgileri, telefon numaraları ve e-posta adresi hakkında bazı bilgiler vermelidir. Pasaport numaranızı ve pasaportun veriliş ve bitiş tarihini doğru bir şekilde eklemeniz önemlidir.

Başvuruyu göndermeden önce, gezginlerin ayrıntılarını kontrol etmelerini tavsiye ederiz. resmi Türkiye vize ücretini banka veya kredi kartı ile ödemeniz gerekmektedir. Başvuru sahibi geçerli bir e-posta adresi sağlamalıdır.

 

Türk hükümeti vize sisteminden başvuru onaylanır onaylanmaz Türkiye için transit giriş Vizesini alacaksınız. Vizenin alınması 12 saatten az sürer, bu nedenle vizeye Türkiye'deki yolculuğunuzdan veya konaklamadan en az 24 saat önce başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bazı ülke vatandaşları Türkiye elektronik vizesini online olarak almaya uygun değildir. Bazı belgeler ve yolculukları hakkında bilgi vermek için Türk büyükelçiliğini ziyaret etmeleri gerekiyor.

 

Visa Turkey

Aktarmalı uçakla seyahat edenler için korona salgınıyla ilgili herhangi bir kısıtlama var mı?

Türkiye'ye girmek her zamanki gibi kolay. bu nedenle Türk topraklarına girmek için veya transit ziyaretçi olsanız bile herhangi bir tıbbi test yaptırmanıza gerek yoktur.

Bu, esas olarak seyahat hedefinizle ilgilidir, eğer bir transit yolcuysanız, daha fazla bilgi almak için ülkelerin seyahat kısıtlamalarını kontrol edebilirsiniz.

Her neyse, son varış noktanız herhangi bir tıbbi test gerektiriyorsa, bunu İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı veya Antalya Havalimanı'nda bekleme süresinde yapabilirsiniz. Bağlantıdan İstanbul Havalimanı'nda tıbbi test hakkında daha fazla bilgi