Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

Tüm dünyadaki mevcut seyahat kısıtlamaları (her zaman güncellenir).

 

Bir ülkeden diğerine seyahat ederken, giriş vizeleri ve ziyaretçinin pasaportu beklenir ... ve biz buna alışkınız.

Bununla birlikte, koronavirüs salgını sonrasında birçok ülke COVID-19'un yayılmasını önlemek için havalimanlarına birçok kısıtlama ve prosedür uyguladı. Bu nedenle turist, sürprizlerden kaçınmak için bu prosedürlere karşı bilinçli, bilgili ve hazır olmalıdır.

 

dünyayı dolaşmak

Belirli bir ülkeye iş veya eğlence amaçlı bir gezi yapmaya karar verirseniz, seyahat varış noktanız tarafından uygulanan mevcut prosedürler ve planlanmış prosedürler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) sağladığı seyahat haberleri, dünyanın her ülkesinde uygulanan ve alınması planlanan önlemler hakkında size sürekli güncel bilgiler verebilir. Bu nedenle, tüm gezginlerin herhangi bir seyahat planlamadan önce burayı kontrol etmelerini öneririz. Pasaport, vize ve COVID-19 testi gibi gerekli tıbbi ve yasal işlemleri yapmak.

 

Birçok ülke, seyahat öncesi korona testi için olumsuz sonuç talep ediyor. İstanbul Havalimanı'ndaki Corona testi hakkında daha fazla ayrıntı görebilirsiniz. Konaklama süresi boyunca İstanbul Havalimanı'nda Corona testi yaptırmak, İstanbul Havalimanı'ndaki tıp enstitüsüne girmek için Türkiye'ye Elektronik Vize aldıktan sonra yapılabilir.

Country-specific travel-restrictions-information

 

Türkiye'yi ziyaret etmek istiyorsanız

Türkiye'deki havalimanları, havalimanından gelen yolcular için herhangi bir olağandışı sıcaklık artışını (38 dereceden fazla) tespit edebildiği termal kameralara ek olarak temaslı uzaktan termal ölçüm cihazları ile donatılmıştır. 38 dereceden fazla ateş, burun akıntısı, öksürük ve ateş gibi belirtiler gösteren ziyaretçiler sağlık kuruluşuna yönlendirilecek ve Sivil Havacılık Kurumu tarafından sağlanan kılavuza göre yolcuların güvenliğini sağlamak için uymaları gereken bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. uçuşları ve Türkiye'ye varışları sırasında:

 

  • Tüm yolcular uçuş sırasında ve havalimanında maske takmalıdır.
    Tüm yolcular Türkiye'ye vardıklarında yolcu formunu doldurmalıdır.
    Yolcular herhangi bir semptom göstermeleri durumunda tıbbi muayeneden geçmelidir.
    Pozitif test sonucu olan yolcular tıbbi bakım almalıdır.

 

Yerel uçuşlardaki tüm yolcular, Corona salgını ile enfekte olan kişilerle doğrudan temas halinde olan tüm kişileri takip etmek için özel bir kod olan HES KODU'nu sunmalıdır. Türkiye'deki devlet tesislerinin çoğu ve özel HES KODU'nun talebi üzerine ziyaret edildiğinde