Bu siteye yaptığınız ziyarete devam ederek, en uygun gezinme ve kişiselleştirilmiş tekliflerin tadını çıkarmak için çerezlerin kullanımını kabul ediyorsunuz. çerez politikamız

Tamam
İstanbul Airport Adv Full
İstanbul Airport Adv Mobile

Yılın Havalimanı Ödülü

İnternational Airport Review Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlenen “Reader’s Choice 2019”  ödüllerinde İstanbul Havalimanı “Airport of the Years” kategorisinde ödül kazananı oldu.

Kısa süre önce açılışının birinci yılını kutlayan İstanbul Havalimanı aralarında  Heathrow, Changi, Copenhagen Vancouver, Sydney ve Hong Kong gibi uluslararası havalimanlarının olduğu kategoride diğer güçlü rakiplerini geride bırakarak  “Airport of the Year” seçilerek küresel bir hub olma hedefinde uluslararasında taktir kazandı.

Ödülün sahibi olan İstanbul Havalimanı kısa bir sürede bu başarıyı kazandı ve birçok uluslararası havalimanını geride bıraktı. İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu; “Ülkemize uluslararası anlamda bir ödül kazandırdığımız için mutluyuz.

İstanbul Havalimanı benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyimiyle ilk yılını geride bırakırken küresel bir hub olma ve Türkiye’yi havacılık sektöründe en üst lige taşıyarak, dünyaya örnek bir havalimanı işletme modeli sergileme hedefinde de çok önemli mesafeler kat ettik.

 

Pek çok önemli havalimanını geride bırakarak almış olduğumuz ‘Airport of the Year’ ödülü İstanbul Havalimanı’nda işimizi ne denli doğru yaptığımızın da bir göstergesi. Ülkemiz için gurur vesilesi dünya içinse örnek olmanın bize yüklediği büyük sorumluluğun bilinciyle ilerleyen dönemlerde hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek ülkemize uluslararası daha pek çok ödülü getirmek istiyoruz.” dedi.